Başsağlığı Mesajı

Karaçay – Çerkes Cumhuriyeti Beşeri Bilim Araştırmaları Enstitüsü'nde araştırma görevlisi, yaptığımız uluslararası konferans ve seminerlerde bizlere sürekli destek olan ve çalışmalara katılan sayın

Başsağlığı Mesajı

KAFDAV Bilim Kurulu Başkanı ve Devlet eski bakanı sayın Prof. Sabri Tekir'in kardeşi İzmir -Ödemiş - İlkkurşun Köyü'nden NATKHO Ali Tekir'in vefatını üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Başsağlığı Mesajı

Şığalığo Ata Katı’nın kardeşi, KAFFED eski Genel Başkanı Şığalığo Vacit Kadıoğlu’nun babası, Uzunyayla Üçpınar

İşadamlarımıza, Tarih ve Kültür Sevdalılarımıza Çağrı

Kafkas Bilimsel Araştırma Merkezi’nin; gelecekte ihtiyacı olacak uzmanları yetiştirmesi ve önümüzdeki birkaç yıl içinde de “Kafkas Araştırma Enstitüsü” statüsünü kazanarak yerli yabancı tüm araştırmacılara hizmet verebilir konuma ulaşmasını sağlamak temel hedefdir.

Gençlerimize Çağrı

Sevgili Gençler; sizlerden de önemli ricalarımız var.

Aydınlarımıza Çağrı

Tercümesi ve dizgisi tamamlanmış ve yayıma hazırlanmakta olan yeni eserlerin son tetkikleri ile gerekli düzeltmelerini yapmak üzere Vakfımıza katkı verebilecek

Hemşerilerimize Çağrı

Geleneksel Kafkas kültürünü derlemek, tanıtmak ve yaşatmak amacıyla 2000 yılında kurulan vakfımız, ondört yıl içerisinde alt yapı çalışmalarını tamamlamış, imkânları ölçüsünde bilimsel ve kültürel çalışmalar gerçekleştirmiştir.

OLAĞAN GENEL KURUL ÇAĞRISI

Kuruluş statümüz gereği olarak iki yılda bir yapılmakta olan Kafkas Araştırma Kültür ve Dayanışma Vakfı'nın Mütevelli Heyet olan toplantısı

Başsağlığı

Uzunyayla Kökenli KILIÇ ailesinin değerli bir ferdi olan İzmşr 1954 doğumlu Emekli Korgeneral Tevfik ÖZKILIÇ İstanbul'da kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiş ve İzmir'e bağlı Beşpınar köyündeki aile kabristanında toprağa verilmiştir.

Araştırma Teşvik Yarışması Sonuçlanmıştır.

Kafdav olarak düzenlediğimiz Çerkeslerin Diasporada Birlikte Yaşadıkları Toplumlarla Etkileşimleri konulu Ödüllü Araştırma Yarışmasına gönderilen çalışmaların değerlendirme süreci sonuçlanmıştır.

Kafdav Ödül Töreni

Kafdav Bilim Kurulu tarafından vakfımızın kurucu başkanı Prof.Dr. Haydar Taymaz anısına düzenlenen “Sürgünün 150. Yılında Sosyokültürel Yönleriyle Çerkes Toplumu” yarışması ödül töreni ve Kafdav Hizmet Ödülleri Ödül töreni 12.06.2015 Cuma günü akşam saat:18:00'da Ankara Çerkes Derneği'nde yapılacaktır. Törene tüm halkımız davetlidir.

Kafdav'dan Kafkas Kültür Müzesi

Anavatanlarından sürülmüş olan Kuzey Kafkasya halklarının; geçmişte günlük yaşamında ve savaşlarda kullandığı her türlü obje giderek yok olmaya başlamıştır. Köylere gidip halkımızdan yok fiyatına satın alınan bu nesneler artık zor bulunmaktadır.
3WTURK CMS

© 2014 KAFKAS ARAŞTIRMA KÜLTÜR ve DAYANIŞMA VAKFI

Aktif Ziyaretçi:  •  Dün Tekil:  •  Bugün Tekil:  •  Toplam Tekil:  •  IP: