Teşvik Ödülleri için Kurallar


Yarışmaya Gönderilecek Çalışmalar için Kurallar

• Yarışma için gönderilecek çalışmalar başka bir yerde yayınlanmamış, özgün araştırmalar olmalıdır.
• Yarışmaya gönderilecek tüm çalışmalar, yarışmada derece alsın veya almasın iade edilmeyecektir. Yapılacak değerlendirme sonucunda derece alan ve yayın için uygun görülen çalışmaların bütün yayın haklarına Kafkas Araştırma Kültür ve Dayanışma Vakfı sahip olacaktır.
• Yarışmaya iki ve daha fazla yazarlı çalışmalar gönderilebilir; bu durumda yazarlardan biri iletişim için belirtilmelidir.
• Gönderilecek çalışmalar, KAFDAV Bilim Kurulu tarafından yazarların kimlik bilgileri kapatılarak değerlendirilecektir.
• Yarışma için gönderilecek çalışmaların aşağıdaki biçimde hazırlanması gereklidir:
Gönderilecek çalışmaların metni Türkçe olmalıdır.
Körlemesine değerlendirme yapılabilmesi için birinci sayfada çalışmanın Türkçe olarak ana başlığı, yazar(lar) ve iletişim bilgileri yer almalı, çalışma ile ilgili öz, anahtar sözcükler ve metin yazar adı olmaksızın ikinci sayfadan başlatılmalıdır. Çalışma, ikinci sayfadan itibaren Türkçe Ana Başlık, Türkçe olarak Öz, Anahtar Sözcükler ve Türkçe olarak çalışmanın metni, -varsa- Notlar, Kaynaklar sırası ile verilmelidir. Öz, 150-200 sözcük olmalı, anahtar sözcükler altı kelimeyi aşmamalıdır. Çalışmanın metin kısmı bilimsel esaslara uygun hazırlanmış makale formatında olmalıdır. Metin kısmında konuya ve araştırmanın türüne uygun alt başlıklar kullanılmalı ve araştırmanın yöntemi de açıklanmış olmalıdır.
• Yazılar, yazı alanı çevresinde 3’er cm. kalacak biçimde 12 punto Times New Roman karakteriyle ve çift aralıkla yazılmalı, çizelgelerde Arial karakteri kullanılmalıdır. Lütfen paragrafların ilk satırını Tab tuşu ile içeriden başlatınız ve paragraflar ile bölüm başlıkları arasında ayrıca satır atlamayınız (boşluk bırakmayınız). Metnin genel yazılış kuralları ve metin içinde kaynak gösterim kuralları ve kaynaklar dizini için APA American Psychological Association’ın 6. Basım stili kullanılmalıdır.

NOT: APA kuralları için https://www.tk.org.tr/APA/apa_2.pdf adresine bakılabilir.

Çalışmaların Gönderim Adresi:

E-Posta:
kafdav@gmail.com

Ayrıntılı Bilgi için Adres:
KAFDAV-Kafkas Araştırma Kültür ve Dayanışma Vakfı
Araştırma Teşvik Ödülleri 2016
Sakarya Mah. Tekin Sok. No: 17
Hamamönü Mevkii
Altındağ - ANKARA

Telefon: +90(312) 419 73 30
Faks: +90 (312) 419 73 56

 

3WTURK CMS

© 2014 KAFKAS ARAŞTIRMA KÜLTÜR ve DAYANIŞMA VAKFI

Aktif Ziyaretçi:  •  Dün Tekil:  •  Bugün Tekil:  •  Toplam Tekil:  •  IP: